Svátek má: Zbyněk

Regiony

Velikost textu:

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200.000 korun.

Ilustrační foto
11. října 2018 - 07:00

Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky.

„Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé,“ poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Finanční částku poskytuje Liberecký kraj horským záchranářům každoročně. Mezi důležitý materiál, který horská služba může za obdržené peníze zakoupit, patří například vakuové dlahy na horní končetiny a vakuové dlahy na dolní končetiny prodloužené o fixaci chodidla. Pomůcky jsou určeny pro děti i dospělé.

„V seznamu je i šest vakuových matrací, záchranářské batohy či tři desítky samozahřívacích dek,“ dodal náměstek hejtmana pro rezort zdravotnictví MUDr. Přemysl Sobotka.


Dotaci horské službě poprvé vyčlenil ze svého rozpočtu Liberecký kraj z odboru zdravotnictví v roce 2016. „Od té doby je částka 200.000 korun naplánována do rozpočtu na příslušný rok pravidelně,“ uzavřela Volfová.  

Libereckenovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch)