Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Kraj prodal nepotřebné nemovitosti za téměř 32 milionů

Kraj prodal nepotřebné nemovitosti za téměř 32 milionů

Liberecký kraj prodal v prvním pololetí nepotřebné nemovitosti za téměř 32 milionů korun, peníze využije na investice.

Ilustrační foto
1. srpna 2021 - 07:00

Patnáct nemovitostí za zhruba 32 miliony korun během prvního pololetí tohoto roku prodal Liberecký kraj. Zejména se podařilo v souladu s uzavřeným memorandem dokončit prodej nepotřebného areálu školského zařízení v Hejnicích za necelých 22 milionů korun Jednotě bratrské. Ta zachová střední školství vtomto městě prostřednictvím církevní střední školy.

Peníze utržené z prodejů nyní kraj může využít na realizaci plánovaných investic,“ upřesňuje náměstek hejtmana pro řízení resortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Za hlavní úspěch považuji právě prodej areálu školského zařízení v Hejnicích.“

Kraj prodává nepotřebný nemovitý majetek, pro který nemá využití a do budoucna nemá pro kraj perspektivu, průběžně. Nabízí ho formou otevřeného nabídkového řízení poté, co o prodeji nepotřebného majetku rozhodnou orgány Libereckého kraje a v interním nabídkovém řízení se mezi krajskými příspěvkovými organizacemi nenajde žádný zájemce. Ve výjimečných případech Liberecký kraj uskutečňuje prodeje nemovitého majetku předem určenému zájemci.Jedná se o nemovitý majetek, který je z praktického hlediska nemožné nebo nehospodárné převést na jinou osobu než zájemce (například u staveb na cizím pozemku nebo převody samosprávným celkům či státu). „Kraj ke každému prodeji přistupuje zodpovědně a dělá maximum pro to, aby prodejem nepotřebných nemovitostí nenarušil rozvojové plány samospráv, v jejichž katastru se dané objekty a pozemky nachází,“ uzavřel náměstek hejtmana Zbyněk Miklík.
 

Libereckenovinky.cz informoval Jan Mikulička, tiskový mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:arch.)