Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Kraj vybral firmu pro nový domov postižených v Nové Vsi u Chrastavy

Kraj vybral firmu pro nový domov postižených v Nové Vsi u Chrastavy

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec.

Ilustrační foto
19. listopadu 2021 - 07:00

Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější.  

„Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS,“ potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Nabídková cena je 49.223.795,81 Kč bez DPH, tj. 56.950.322,28 Kč včetně DPH. Stavba bude financována z 85 % z Integrovaného regionálního operačního programu, z 5 % ze státního rozpočtu a 10 % částky zaplatí Liberecký kraj ze svého rozpočtu.  

Závazek spolufinancování a předfinancování projektu celkem do výše 51.150.000 Kč byl schválen zastupitelstvem kraje již 26. listopadu 2019. Navýšení závazku spolufinancování a předfinancování projektu do výše 68.445.854 Kč musí ještě 30. listopadu 2021 projednat krajští zastupitelé.Projekt je součástí takzvané transformace, tedy přestěhování handicapovaných klientů z dosud jimi obývaných prostor ústavního typu do bytů, v nichž mají větší soukromí a kde s pomocí pečovatelek žijí podobně jako zdraví lidé. V Nové Vsi u Chrastavy najde nový domov devět osob, převážně žen.

„Tímto krokem jsme v podstatě zahájili první stavební práce, které budou pokračovat i ve dvou dalších lokalitách ve Vratislavicích nad Nisou,“ doplnil Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.  Libereckínovinky.cz informovala Mgr. Andrea Fulková, tisková mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:arch.)