Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Krajská záchranka bude hledat nového ředitele

Krajská záchranka bude hledat nového ředitele

Rada Libereckého kraje na svém jednání jednomyslně rozhodla o odvolání Vladimíra Hadače z funkce ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Ilustrační foto
10. srpna 2017 - 07:00

Ve funkci skončí Vladimír Hadač k 31. srpnu 2017. Důvodem je nedostatečné manažerské vedení včetně komunikace směrem k zaměstnancům.

V době od 2. května 2017 do 30. června 2017 prošla Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje  auditem, který provedla auditorská společnost BENE FACTUM a.s. Úkolem auditu bylo zmapovat situaci organizace a prověřit její hospodaření za období let 2014, 2015, 2016. Audit se zaměřil nejen na mzdovou agendu, veřejné zakázky, platné smluvní vztahy, na nakládání s majetkem, ale i na ověření realizace úsporných opatření z předchozího auditu z roku 2013.

„V porovnání s výsledky auditu z roku 2013 jsou v oblasti hospodaření současné výstupy auditu uspokojivější, podařilo se naplnit doporučení a je konstatován pozitivní obrat. Pořád ale přetrvává problém v nedostatečné komunikaci pana ředitele se zaměstnanci a nesystémového plánování investičních akcí. Je připravena řada nových investic do autoparku a výjezdových základen a my potřebujeme, aby se na nich začalo konečně intenzivně pracovat a záchrannou službu řídil někdo se stoprocentním osobním nasazením,“ komentuje hejtman Martin Půta. „Co se týká mezd zaměstnanců záchranné služby, tak v současnosti jsou nastaveny nad celostátním průměrem,“ dodává hejtman.


„O vyhlášení výběrových řízeních na ředitele organizací v resortu zdravotnictví hovoříme od začátku letošního roku. V červnu rada kraje souhlasila s vyhlášením konkurzů na pozice ředitelů liberecké a českolipské nemocnice, nyní budeme hledat ředitele krajské záchranky. Lhůta pro podání přihlášky do výběrového řízení je stanovena do 13. října,“ uzavírá náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví Přemysl Sobotka.

Odvolání a jmenování ředitele příspěvkové organizace je dle ustanovení § 59 zákona č. 129/2000Sb., o krajích (krajské zřízení) v působnosti rady Libereckého kraje. Libereckenovinky.cz informovala Marie Šimice za Krajský úřad Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.kú)