Svátek má: Andrea

Regiony

Velikost textu:

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Krajské dotace míří i do oblasti cyklistické dopravy

Na konci prosince loňského roku vyhlásil Liberecký kraj dva dotační programy v oblasti dopravy.

Ilustrační foto
10. ledna 2020 - 07:00

Peníze mohou zájemci využít například na projektové přípravy, rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu, opravy cyklostezek či budování cykloturistických tras a terénních cyklistických stezek.

„Na rozvoj cyklistické dopravy jsme letos vyčlenili 6 milionů korun. Chceme podpořit zejména výstavbu a rekonstrukci pozemních komunikací pro cyklodopravu. Žadatelům můžeme pokrýt až 70 % způsobilých výdajů projektu. Na jeden projekt pak lze čerpat dle podmínek dotačního programu nejvýše dva miliony korun,“ uvedl Jan Sviták, náměstek pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek.  

Projektovou přípravu staveb a rekonstrukcí půjde letos podpořit maximálně osmi sty tisíci korun na jeden projekt. Na tento dotační program vyčlenil kraj celkově 3 miliony. Žádosti mohou zájemci podávat od 20. ledna do 7. února 2020. Bližší informace k jednotlivým dotačním programům najdete na webu KÚ.Vloni činila částka na stavby v oblasti cyklodopravy 5 milionů korun, stejné peníze pak v roce 2019 připravil kraj na projektovou přípravu.

Libereckenovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Liberecký kraj.

(red,libereckenovinky.cz,foto:arch.kú)