Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Kultura Česká Lípa: Kulturní začátek nového roku

Kultura Česká Lípa: Kulturní začátek nového roku

První měsíc roku bývá po kulturně bohatém předvánočním čase obvykle měsícem střízlivějším v množství kulturních akcí, které se ve veřejném prostoru konají. I přes tuto skutečnost ale má Kultura Česká Lípa svým divákům v lednu co nabídnout.

Popelka
8. ledna 2023 - 07:00

Je už tradicí, že první pořad daného roku nese podtitul tříkrálový. Letos se mohou diváci těšit na milostný příběh barového klavíristy a jeho dvou osudových žen, v němž herecky excelují Zlata Adamovská a Petr Štěpánek v hlavních rolích. Představení Vzpomínky zůstanou pražského Studia DVA se jakožto tříkrálové představení odehraje v pátek 6. ledna od 19 hodin v Kulturním domě Crystal. I v letošním roce budou mít návštěvníci možnost po představení přispět ve foyer KD Crystal do kasiček koledníkům Tříkrálové sbírky Charity ČR. „V našem městě sbírku organizačně zajišťuje Charita Česká Lípa a návštěvníci svým příspěvkem mohou podpořit provoz speciálně upravených dodávek pro svoz zdravotně hendikepovaných dětí do školy a ze školy, který zajišťuje Charita Česká Lípa v rámci projektu Sociální automobil,“ doplňuje k tříkrálové sbírce Tereza Vraná, ředitelka Kultury Česká Lípa.Zbylé dvě lednové akce se odehrají v prostorách Centra textilního tisku. V sobotu 14. ledna je pro nejmenší diváky připravena loutková pohádka o Popelce a pro milovníky regionální historie pak 18. ledna přednáška o významném šlechtickém rodu Ronovců a jejich spřízněných rodových větvích. Jedná se o první díl přednáškového cyklu historičky PaeDr. Jaroslavy Šiftové, který zmapuje nejvýznamnější šlechtické rody na Českolipsku a jejich odkaz našemu regionu.

Libereckénovinky.cz informovala Vladimíra Procházková, tisková mluvčí, KULTURA ČESKÁ LÍPA.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:KULTURA ČESKÁ LÍPA)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
54%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%