Svátek má: Vilém

Regiony

Velikost textu:

Kultura Česká Lípa: Únorové kulturní tipy

Kultura Česká Lípa: Únorové kulturní tipy

Začíná druhý měsíc roku a aby nás zcela nezahltila plesová sezóna, pro níž je únor jedním ze stěžejních měsíců, připravila pro své příznivce Kultura Česká Lípa několik kulturních tipů.

Marie Rottrová
7. února 2023 - 07:00

O velký galakoncert se 8. února postará česká lady soul, Marie Rottrová. Za doprovodu hosta Petra Němce a Big bandu Septet Plus Orchestra se mohou návštěvníci koncertu těšit na průřez tvorbou této přední české interpretky, ve kterém samozřejmě nebudou chybět ty největší hity, které Marie Rottrová za svou bohatou hudební dráhu nasbírala.

O den později představí v Centru textilního tisku svou novou knihu Mgr. Zdeněk Pokorný.

16. února přiveze do České Lípy příbramské divadlo českou dramatickou klasiku bratří Mrštíků, Maryšu. Jedna ze stěžejních divadelních her české dramatické tvorby dodnes láká ke zpracování režiséry napříč českou divadelní scénou. V režii Milana Schejbala se v hlavních rolích představí Anna Fixová a Tomáš Töpfer.

Poslední únorový den bude patřit klubové scéně v Centru textilního tisku, kam se sjedou muzikanti ze tří měst, aby v rámci dvou spřátelených kapel vystoupili v jeden večer, na jednom podiu. Z Děčína dorazí folk – rockoví Vomiště, na které naváže českolipsko – litvínovské uskupení ČP 1398, které se na místní hudební scéně objevuje v poslední době celkem často.„Vstupenky na všechny akce jsou jako obvykle k zakoupení na pokladně v Kulturním domě Crystal nebo online na našem webu www.cl-kultura.cz, nicméně zejména zájemci o návštěvu koncertu Marie Rottrové by s koupí vstupenek neměli dlouho otálet, zbývají poslední vstupenky,“ doplňuje k předprodeji ředitelka Kultury Česká Lípa, Tereza Vraná.

„K zakoupení jsou samozřejmě vstupenky i na další naše pořady, nejen ty únorové. Například na březnové Tata Bojs, Annu K., či na koncert Davida Kollera, který se uskuteční na konci dubna,“ dodává závěrem ředitelka.

Informovala Vladimíra Procházková, tisková mluvčí, KULTURA ČESKÁ LÍPA.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:kultura ceska lipa)Souhlasíte s tím, že odbory pohrozily vládě vyhlášením generální stávky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%