Svátek má: Dominik

Regiony

Velikost textu:

Letní posílení kapacity vlaků v Libereckém kraji

Letní posílení kapacity vlaků v Libereckém kraji

Liberecký kraj zajistil posílení oblíbených turistických vlaků z Liberce a Turnova na Maloskalsko v Českém ráji.

Ilustrační foto
10. července 2020 - 07:00

Vše nasvědčuje tomu, že letošní letní prázdniny budou ve znamení tuzemských dovolených a výletů po českých památkách.

„Již od června sledujeme zvýšený zájem o nabídku turistických spojů po našem kraji“ informuje Jan Sviták, náměstek hejtmana Libereckého kraje. „Počínaje letními prázdninami jsme tradičně zavedli další sezónní linky a spoje, ale ukazuje se, že zájem výletníků musíme pokrýt i mimořádnými posilami“.

Kromě plánovaných sezónních vlaků linek L24 Liberec – Doksy, L35 Liberec – Jičín a letošní novinky přímých osobních vlaků z Rovenska pod Troskami do Malé Skály se mimořádně posílilo víkendové spojení linky L3 z Liberce přes Český ráj do Staré Paky.

„Vlak dopravce ARRIVA s odjezdem z Liberce v 8:30 jede ve spojení dvou motorových jednotek Desiro“ vysvětluje Otto Pospíšil, zástupce ředitele organizátora dopravy KORID LK a dodává tím došlo ke zdvojnásobení kapacity pro cestující i jízdní kola, která jsou na lince také často přepravována“. Odpoledne se posilová jednotka vrací zpět do Liberce a zvyšuje tím opět kapacitu nabídnutého spojení. Mimo to je také posílena vlaková četa a prodej jízdních dokladů zajišťují dva průvodčí nejen na posíleném vlaku, ale v průběhu dne na dalších vlacích v nejvytíženějším úseku v okolí Dolánek. Po dosavadních zkušenostech navíc dojde k úpravě odbavovacího zařízení, kdy bude možné vydávat takzvané multi jízdenky pro více osob najednou."

Zámek Kozel měl demonstrovat návrat k přírodě

„Těší nás, že dopravce ARRIVA vlaky dokázal rychle reagovat. Cestujícím tím dal signál, že veřejná doprava je pro volnočasové aktivity atraktivní službou“, konstatuje Jan Sviták. Operativní posílení vlaků umožňují Libereckému kraje nově koncipované smlouvy s dopravci, které platí od prosince. Mimořádné posily nejsou však jen na vlacích. Například oblíbený autobus 650, umožňující přepravu jízdních kol na Smědavu, jezdí zpravidla každé ráno dvě vozidla najednou.

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)