Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Liberec: Bezplatné plavání pro onkologicky nemocné

Liberec: Bezplatné plavání pro onkologicky nemocné

Od 4.července probíhá pod hlavičkou Amelie, z.s. bezplatné plavání pro onkologicky nemocné.

Ilustrační foto
3. července 2018 - 07:00

Plavání probíhá každou středu od 16:00 do 17:00 v libereckém bazénu. Ještě jsou volná místa a onkologicky nemocní se mohou hlásit. Libereckenovinky.cz o tom informovala Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie a sociální pracovnice.

„Plavání se řadí mezi sportovní aktivity, které jsou onkologicky nemocným doporučovány pro rehabilitaci jako jedny z prvních sportovních aktivit. Díky fyzikálním vlastnostem vody nedochází k přetížení kloubů a svalů a voda přináší i nižší riziko vzniku úrazů a přetížení kardiovaskulárního systému oproti sportovním aktivitám na souši“ říká Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci a dodává, „loňská účast nás přesvědčila o tom, že pohyb touto cestou můžeme zprostředkovat lidem, kteří ho potřebují a kterým prospívá.“


Kromě plavání nabízí Centrum Amelie možnost účastnit se zdravotního cvičení pro onkologicky nemocné a jejich blízké, vycházek po okolních zajímavostech či tvoření na podporu jemné motoriky. Nejdůležitější součástí služeb je sociální a psychologické poradenství. V případě zájmu je možné si zapůjčit v Centru i některou z knih, věnovaných onkologické problematice. Veškeré služby jsou poskytovány zdarma.                                                                                                                                                                         
Centrum Amelie v Liberci je otevřeno v úterý a čtvrtek od 9.00 do 12.00 v Krajské nemocnici Liberec (budova U, 1. patro).

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)