Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Liberec nabídnul pomoc Jablonci nad Nisou se zajištěním MHD

Liberec nabídnul pomoc Jablonci nad Nisou se zajištěním MHD

Rada města Liberce schválila nabídku sousednímu Jablonci nad Nisou na zajištění MHD od února 2021.

Ilustrační foto
29. října 2020 - 07:00

Liberec a Liberecký kraj nabízí městu Jablonec nad Nisou možnost zajištění provozu MHD od 1. února 2021. Koncem minulého týdne to na svém mimořádném jednání schválili liberečtí radní.

„Náš návrh může sousednímu Jablonci nad Nisou pomoci vyřešit nešťastnou situaci, do níž se dostal po zrušení soutěže na zajištění provozu MHD od února příštího roku. A to za výhodnějších cenových podmínek, než které město Jablonec dosud dostalo od komerčních dopravců. Jsme připraveni našim sousedům pomoci. Už proto, že obě města jsou společnými akcionáři v Dopravním podniku měst Liberec a Jablonce nad Nisou, který by se na zajištění dopravní obslužnosti podílel,“ říká primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Návrh ceny, kterou deklarativní nabídka od Liberce a Libereckého kraje obsahuje, je podle primátora Zámečníka o 10 až 15 procent nižší, než ta, kterou město Jablonec obdrželo od komerčního dopravce.

„Nabídka, kterou statutární město Jablonec nad Nisou dosud od komerčního dopravce obdrželo, je podle nás hrubě nevýhodná. Její přijetí by znamenal neefektivní vynakládání veřejných peněz jednoho z klíčových měst v našem regionu. Spolu s Libereckým krajem jsme přesvědčeni, že takové hrozbě je třeba zabránit a proto jsme připraveni Jablonci pomoci,“  dodává primátor Zámečník.


Přijetí nabídky by podle libereckého primátora mohlo městu Jablonec n.N. přinést v následujících dvou letech úspory na zajištění dopravní obslužnosti až 23 milionů korun bez DPH. A zároveň posílit možnosti další vzájemné spolupráce obou sousedních statutárních měst nejen při zajištění hromadné dopravy.

Podle webu města Liberce

(lh,libereckenovinky.cz,foto web města Liberce)