Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Liberec: Rekonstrukci kašny zaplatí filmaři

Liberec: Rekonstrukci kašny zaplatí filmaři

Neptunova kašna se vrátila na náměstí před libereckou radnici v červenci roku 2010. Od té doby byly některé její části poničeny vandaly, jiné postupem času degradují.

Neptunova kašna
20. června 2018 - 07:00

Jedná se především o okrasné prvky, jako je Neptunův trojzubec nebo kované florální okrasné prvky a ulomený prst Neptuna.

Vzhledem k tomu, že od 3. září začnou na náměstí Dr. E. Beneše přípravy na natáčení amerického filmu BOSCO, přijalo město Liberec velkorysou nabídku produkční společnosti Stillking Films s.r.o., která se zavázala uhradit náklady spojené s rekonstrukcí poškozených prvků. Informovaly o tom webové stránky libereckého magistrátu.


„Současný stav kašny nijak neomezuje její provoz, ale na kované mříži se už místy objevuje koroze. Chceme zachovat bezvadný stav kašny, proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Velmi nás potěšilo, že se produkce rozhodla opravu zaplatit,“ říká primátor Tibor Batthyány s tím, že okrasné kovové prvky budou z kašny demontovány 30. srpna. Zpět na kašnu se po zrestaurování vrátí počátkem října, tedy po skončení natáčení.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto:liberec)