Svátek má: Ludvík

Regiony

Velikost textu:

Liberec: V MHD budou jezdit pražské kloubové autobusy

Liberec: V MHD budou jezdit pražské kloubové autobusy

Řidiči libereckého dopravního podniku si minulý týden dojeli pro šest kloubových autobusů do Dopravního podniku hl. města Prahy.

Libereckou MHD posílí kloubové autobusy
19. dubna 2019 - 07:00

Tato vozidla byla stažena z linek MHD v Praze, které obsluhovala ještě začátkem měsíce dubna. „Jedná se o vozidla technicky v dobrém stavu a předpoklad jejich používání je cca 3 roky,“ doplnil informaci o nákupu předseda představenstva DPMLJ Michal Zděnek.


V současné době  se na všech autobusech pracuje. Dovybavují se odbavovacím systémem dle „libereckých“ standardů, dolepují se informační piktogramy pro cestující s grafikou používanou v Liberci. Cena jednoho kloubového autobusu je 100 000 Kč bez DPH. Na vozidlech zůstává původní červená barva.

„Je třeba si uvědomit, že přestříkání autobusů do barev DPMLJ potřebuje čas a znamenalo by v tuto chvíli další finanční náklady,“ konstatoval provozně-technický ředitel Ludvík Lavička.

Vozidla jsou prioritně určena na doplnění autobusového vozového parku. Plánované výluky na tramvajových tratích nutně navyšují potřebný počet vypravených autobusů, které pak zajišťují náhradní autobusovou dopravy suplující tramvajové linky. „Nákup kloubových vozidel byl nutný a měl by dané situaci hodně pomoci,“ řekl předseda dozorčí rady dopravního podniku a liberecký radní Petr Židek.

První autobusy se objeví na libereckých městských linkách v druhé polovině dubna 2019.

O celé záležitosti informovaly webové stránky libereckého magistrátu.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: Město Liberec)