Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

Liberec: Z paneláků zmizely požární hadice

Liberec: Z paneláků zmizely požární hadice

Dva případy krádeží, při nichž pachatel odcizil požární hadice z panelákových hydrantů, vyšetřují policisté v Liberci.

Z panelákových hydrantů zmizely požární hadice
2. prosince 2018 - 07:00

K nepochopitelnému a opakovanému jednání asociálně smýšlejícího jedince nebo skupiny, došlo během posledních tří týdnů na jednom z panelových sídlišť v Liberci. Pachatelé si jako objekt svého chtíče vybrali požární hydranty. Aniž by se pravděpodobně vůbec zaobírali důsledky svého jednání, odcizili ze tří vchodů komplexu 8 požárních hadic. Paradoxem zůstává, že hadice byly na svých místech jen několik málo týdnů od doby, kdy byly opětovně do hydrantů instalovány po předchozí krádeži.  Škoda, kterou tentokráte zloději způsobili, přesáhla 12 tisíc korun.


Další případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení ve Vesci. Při revizi protipožárního systému objevili kontroloři množství prázdných hydrantů umístěných v mezipatrech panelových domů. Pachatelé řádili hned v několika vchodech komplexu. V tomto případě krádeží hadic a proudnic způsobili škodu v hodnotě 17 tisíc korun.

V obou případech zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za což pachateli v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta. O případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: Policie ČR)