Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj navštívila zima a silnice pokryla sněhem

Liberecký kraj navštívila zima a silnice pokryla sněhem

Po dlouhém a teplém podzimu Liberecký kraj dnes poprvé navštívila zima a pokryla sněhem několik výše položených komunikací. Kromě Harrachova silničáři vyjeli také na Ještěd a sypače se rozjeli také na Novoborsku.

První sníh na silnicích LK
29. října 2018 - 07:00

Počasí v neděli poprvé vyzkoušelo připravenost silničářů na zimní sezónu. Přestože předpověď počasí hlásila spíše smíšené přeháňky, dostaly se na několika místech v kraji nečekaně v průběhu dne teploty pod bod mrazu a na silnice tak kromě deště začaly padat také sněhové vločky.

Sněhové vločky se ve vyšších nadmořských výškách na komunikacích udržely, a tak se silničáři rozjeli ke svému prvnímu výjezdu. Postupně začali udržovat komunikace I/10 v Harrachově, III/2784 přes Ještěd a úseky I/9 Svor – Šébr a I/13 Nový Bor – Prácheň.


V nadcházejících 10 dnech se podle předpovědi počasí denní i noční teploty očekávají výše než 5 stupňů a tak si na pravou zimu budeme muset zřejmě ještě chvilku počkat. Libereckenovinky.cz informoval Ing. Denis Tomáš, specialista veřejných zakázek Silnice LK a.s.

(jv,libereckenovinky.cz foto:silnice lk)