Svátek má: Blanka

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj podpořil vzdělávání dobrovolníků pro sociální oblast

Liberecký kraj podpořil vzdělávání dobrovolníků pro sociální oblast

Krajští radní minulý týden schválili individuální podporu Českému červenému kříži na projekt Základy moderního ošetřovatelství a také peněžní výpomoc poskytovatelům sociálních služeb, kteří se ocitli ve finanční tísni.

Ilustrační foto
18. listopadu 2020 - 07:00

„Tento nenápadný projekt zasluhuje poděkování a pozornost, protože s vysokou účinností a hlavně rychlostí pomáhá v pobytových zařízeních řešit nedostatek personálu,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro sociální oblast.

Dobrovolníci, kteří absolvovali projekt o základech moderního ošetřovatelství, jsou žádáni a oceňováni zejména v pobytových sociálních službách. Organizuje ho Český červený kříž v Liberci i Jablonci nad Nisou, a to ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci, fakultou zdravotnických studií.

Vedle těchto dobrovolnických aktivit podpořil Liberecký kraj i samotné poskytovatele sociálních služeb, kteří v průběhu roku 2020 signalizovali finanční problémy v provozu vlastní organizace a obrátili se na odbor sociálních věcí s žádostí o pomoc. Byly to například Hospic sv. Zdislavy, o.p.s, azylový dům Návrat, o.p.s. či Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s. Těmto i několika dalším organizacím schválil kraj finanční podporu ve výši přes 2 miliony korun, a to z prostředků vrácených Ministerstvem sociálních věcí.


„Umíme skutečně hospodárně využít všechny finanční možnosti podpory organizací v sociálních službách ve prospěch všech těch, kteří si to zaslouží,“ dodal náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Pro Libereckenovinky.cz Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Krajský úřad Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)