Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj přerozdělil peníze na sociální služby

Liberecký kraj přerozdělil peníze na sociální služby

Rada Libereckého kraje odsouhlasila rozdělení více než 344 milionů korun od Ministerstva práce a sociálních věcí organizacím, které jsou zapojeny do Základní sítě poskytovatelů sociálních služeb.

Ilustrační foto
7.únor 2016 - 09:00

„Jako každoročně nám také letos organizace vyčíslily své předpokládané náklady na provoz pro rok 2016. V součtu se vyšplhaly na více než 1,1 miliardy korun. Ministerstvo práce a sociálních věcí Liberecký kraj požádal o finanční podporu ze státního rozpočtu ve výši 438.480.000 korun, obdržíme částku 344.241.000 korun. Situace je obdobná jako v minulých letech, kdy z krajského rozpočtu dofinancováváme zhruba stomilionovou výší, vloni to bylo dokonce 102 milionů,“ vyčísluje Lenka Kadlecová, náměstkyně hejtmana Libereckého kraje pro sociální resort.

Uplynulý rok byl ve znamení rekordních investic Liberecka

Jak doplnila, v souvislosti s rostoucími náklady a vyššími požadavky na dotační systém kraj aktivně hledá další finanční zdroje, pomocí kterých by mohl podpořit chybějící kapacity sociálních služeb v kraji. V současné době v Libereckém kraji působí 272 registrovaných sociálních služeb, přičemž 149 z nich se zaměřuje na služby sociální péče, 94 na služby sociální prevence, 29 jich poskytuje odborné sociální poradenství. U Krajského úřadu Libereckého kraje jich je registrováno 139, dalších 133 u jiných krajských úřadů v České republice.

Libereckenovinky.cz informovala Blanka Daníčková, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)