Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj připravil miliony na ekologickou výchovu

Liberecký kraj připravil miliony na ekologickou výchovu

Na činnost středisek ekologické výchovy, různorodé ekovýchovné akce, projekty a materiály, ale také na dlouhodobou práci mysliveckých, rybářských a včelařských kroužků a oddílů mladých ochránců přírody jsou určeny dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje.

Ilustrační foto
8.březen 2017 - 09:00

Konkrétně jde o dotace z programů 8.1 a 8.4. Uvedla pro Libereckenovinky.cz Markéta Dědková, tisková mluvčí Libereckého kraje.

„Na program 8.1 Podpora ekologické výchovy a osvěty máme vyčleněno 2 mil. Kč. Na program 8.4 Podpora dlouhodobé práce s mládeží v oblasti životního prostředí a zemědělství pak dalších 400 tis. Kč. Žadatelé mohou získat až 100 tis. Kč na projekt,“ říká Jiří Löffelmann, člen rady kraje zodpovědný za životní prostředí, zemědělství a rozvoj venkova.         

Dotace jsou poskytovány až do 70 % způsobilých nákladů projektu, které mohou být z období od
1. ledna 2017 do 30. září 2018.    

„Žádosti budeme přijímat od 3. do 28. dubna 2017. Návrhy projektů doporučuji konzultovat s příslušnými pracovníky krajského úřadu,“ dodává radní Jiří Löffelmann.    

Skutečně zdravá škola vyzývá k obnově školních zahrad

Bližší informace k programům jsou k dispozici na www.dotace.kraj-lbc.cz. Tato nová součást webu Libereckého kraje má za cíl usnadnit orientaci v celém procesu administrace dotací z krajského rozpočtu.    

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)