Svátek má: Václav

Regiony

Velikost textu:

Liberecký kraj vyhlašuje další dotační program na kulturu

Liberecký kraj vyhlašuje další dotační program na kulturu

Opět po roce vyhlašuje Liberecký kraj dotační program na podporu kulturních aktivit.

Ilustrační foto
13. prosince 2019 - 07:00

Letos z něj podpořil celkem 61 akcí, jako jsou například Nisa film festival 2019 v kině Varšava, Národní výstava poštovních známek „Liberec 2019“ či Sculpture Line. Žadatelé mohou v příštím roce čerpat celkem 1.800.000 korun s tím, že minimální možná výše dotace je 10.000 korun a maximální 50.000 korun.
Účelem podpory je spolufinancování kulturních akcí a aktivit regionálního a nadregionálního významu se zaměřením na tradiční českou hudebnost, divadelní tvořivost, taneční umění a další kulturní tvorbu. Podpora je určena především na akce s širším společenským přínosem v regionu a dopadem na rozvoj regionální kultury a zachování tradic.


„Tímto dotačním programem chceme zejména podpořit takové akce v kraji, které navštěvují nejen místní lidé v obcích a městech, ale i návštěvníci ze vzdálenějších koutů republiky,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Zájemci mohou žádat o dotaci na nákup spotřebního materiálu či služeb (např. propagace, grafické práce, jazykové korektury, tisk, výlep plakátů, kulturní vystoupení či technické zajištění akce), dále na pronájem prostor, techniky, mobiliáře, mobilních WC apod. Z peněz je možné zaplatit i ubytování, cestovné a dopravu v případě pořádání různých jarmarků, trhů nebo slavností. Dotaci nelze využít na vydávání knižních publikací.
Lhůta pro podání žádostí běží od 8. do 31. ledna roku 2020.

Libereckenovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí, Liberecký kraj.

(red,libereckenovinky.cz,foto:arch.)