Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Liberecký tunel čeká od soboty pravidelná jarní údržba

Liberecký tunel čeká od soboty pravidelná jarní údržba

Dopravu na průtahu Libercem zpomalí na necelý týden údržba tunelu na silnici I/35.

Liberecký tunel
14. dubna 2018 - 07:00

S omezením musí řidiči počítat od soboty 14. dubna do čtvrtka 19. dubna. Doprava pro oba směry bude vždy převedena do druhého tubusu tunelu. Denně místem projede 47 410 vozidel v obou směrech. Projekt na kompletní rekonstrukci tunelu by měl být zpracovaný do konce letošního roku.

„Během 6 dní bude provedeno čištění, mytí a sanace betonových konstrukcí, u kterých kvůli výfukovým zplodinám dochází ke korozi betonu. Dojde také k údržbě osvětlení,“ říká vedoucí odboru dopravy Jan Čáp.

Práce budou probíhat po částech. Doprava pro oba směry bude převedena vždy do druhého jízdního pásu silnice I/35. V termínu od 14. do 16. dubna bude zcela uzavřen tubus ve směru na Prahu a od 16. do 19. dubna dojde k uzavření tubusu ve směru na Děčín.

Sbírka ošacení dá zachovalým věcem druhou šanci

Liberecký tunel na silnici I/35 je ve vlastnictví státu, do provozu byl uveden v roce 1992. V současné době vybírá Ředitelství silnic a dálnic ČR zhotovitele projektové dokumentace na kompletní rekonstrukci tunelu, včetně jeho dovybavení. V současné době správce komunikace dokončuje veškerá měření jednotlivých částí konstrukce tunelu. Samotná rekonstrukce tunelu by se měla provádět v několika etapách pravděpodobně v příštím roce, v jejím průběhu bude doprava vedena obousměrně v jednom tubusu.

Libereckénovinky.cz informovala Markéta Žitná, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.


(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.kú)