Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Lidé na Ještědu podpořili handicapované svým pohybem

Lidé na Ještědu podpořili handicapované svým pohybem

Projekt Nezastavitelní, jehož posláním je pomoc handicapovaným při návratu k jejich oblíbenému sportu a aktivnímu životu, vybídl od pátku 4. srpna do neděle 6. srpna k vycházce na Ještěd.

Lidé na Ještědu podpořili handicapované
8. srpna 2017 - 07:00

Za každého návštěvníka, který prošel, projel na kole nebo proběhl speciální bránou, věnoval Birell, organizátor projektu, 5 Kč na handicapované lidi z projektu Nezastavitelní. Peníze získané na všech sedmi branách, budou použity na nákup sportovního vybavení pro handicapované.

V pátek 4. srpna navíc k bráně na Ještědu přijel i ambasador projektu Jiří Ježek, aby se setkal se třemi Nezastavitelnými a podpořil je při jejich soutěžení v jízdě na handbiku.

„Souboj to byl velmi vyrovnaný. Nezastavitelní jsou zdatní a umí zabrat. Mají můj velký obdiv,“ radostně dodává Jiří Ježek.

Celkem lidé svou aktivitou u brány na Ještědu, a o den dříve u brány v Liberci, pomohli Nezastavitelným částkou přes 45 tisíc Kč. Díky tomu je třináct handicapovaných blíže ke splnění svého snu – získat sportovní vybavení a vrátit se znovu aktivně k jejich oblíbenému sportu. Mezi nimi je například Míša Hájková z Milovic u Nymburku.

„Narodila jsem se s vrozenou srdeční vadou, na kterou se však přišlo až po narození dcery. Skončilo to kardiostimulátorem a invalidním důchodem. Přesto mě pohyb moc baví a nedovedu si bez něj představit život. Moc bych si přála speciální kolo, protože na běžném kole nesmím jezdit. Moje srdce by to neutáhlo,“ dodává Míša.


Podpořit Nezastavitelné je možné během prázdnin na řadě míst po celé České republice. Další brána bude stát od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna u kempu u Vranovské přehrady a o den dříve ve Znojmě.

Patronem Nezastavitelných je legendární český paralympionik Jiří Ježek. Libereckenovinky.cz informoval Ondřej Coufal.

(jv,libereckenovinky.cz foto:nezastavitelní)