Svátek má: Martina

Regiony

Velikost textu:

Mistrovství světa v agility 2017 se nezadržitelně blíží!

Mistrovství světa v agility 2017 se nezadržitelně blíží!

Liberec ovládne Mistrovství světa v agility. Přijeďte 5.–8. října 2017 do Liberce podpořit české týmy a zakusit ojedinělou atmosféru šampionátu.

Česká reprezantace
28. září 2017 - 07:00

O titul se v Home Credit Aréně utká 514 závodníků se svými psy ze 43 zemí světa. Těšit se můžete především na neuvěřitelné sportovní výkony, kdy psi pod vedením svých lidských partnerů budou překonávat nejrůznější typy překážek – kladinu, houpačku, tunel a spousty dalších.

Soutěžit se bude v kategoriích S, M, L. Domácí barvy bude reprezentovat celkem patnáct závodníků, titul mistryně světa bude navíc z loňska obhajovat Martina Magnoli Klimešová se svou fenkou Kiki. Ten kdo dorazí, si třeba podá tlapku i s hlavním maskotem šampionátu – psem Britem.

Přípravy na MS v agility v Liberci vrcholí

„Věřím, že jsme český tým sestavili dobře. Potvrdilo se nám to při srpnovém Otevřeném mistrovství Evropy v Itálii, kde jsme několikrát stáli na stupních vítězů,“ říká Michaela Caldová, výkonná ředitelka MS v agility 2017. Mistrovství světa ve sportu, ve kterém psi pod vedením psovodů překonávají v co nejrychlejším čase a bez chyb překážky, hostí Liberec už podruhé, prvně to bylo v roce 2012. 

Libereckenovinky.cz informovala Lenka Gecková a Pavla Růžičková, tisková mluvčí Mistrovství světa v agility 2017.

(jv,libereckenovinky.cz foto:Marek Beneš)