Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Na oblíbenou pařbu do iQlandie

Na oblíbenou pařbu do iQlandie

Liberecká iQlandia pořádá již počtvrté tolik oblíbenou pařbu pro dospěláky – Late night.

Ilustrační foto
19. června 2018 - 07:00

Party plná experimentů tu propukne v pátek 22. června přesně v 18 hodin a zváni jsou všichni 18+. Podívat se bude možné do Sexmisie, Kosma nebo GEOlabu, v Planetáriu pak na zájemce čekají vybrané vědecké filmové trháky, třeba snímek „Jane“ z dílny National Geographic Studios a Public Road Productions. Libereckenovinky.cz o tom informovala mluvčí iQlandie Lenka Gecková.

V místním Planetáriu se zájemci mohou těšit na filmy „Ozonová Díra: Jak jsme zabránili apokalypse“, „Železná džungle“ nebo „Jane“. „Právě poslední zmíněný snímek je unikátním biografickým dokumentem o odkazu Jane Goodall, která svůj život zasvětila výzkumu primátů – šimpanzů. Filmy, které jsme zvlášť pro Late night vybrali, letos bodovaly na Mezinárodním festivalu populárně-vědeckých filmů Olomouci, takže věříme, že se návštěvníkům budou líbit,“ říká Petra Zákravská, programová manažerka science centra.

Na Late night do Sexmisie

I letos se během akce mohou zájemci podívat do interaktivních expozic. V Kosmu procestují Rudou planetu v Mars Roveru, posadí se do přistávacího modulu Sojuz či se projdou Světelným tunelem.


Organizátoři doporučují návštěvu kontroverzní Sexmisie.  Z relaxačního prostoru – Matčina lůna – se dostanete do sekcí Já, My, Oni a Tabu. Dozvíte se tu například, proč má mladý člověk během dospívání takový chaos v hlavě, kde končí běžná sexuální „pikantnost“ a začíná úchylka nebo čí spermie je rychlejší, jestli gorilí, nebo ta lidská. „V centru budou navíc otevřeny expozice GEOlab, TULaborka, Člověk, Smysly a Vodní svět, chybět nebudou speciality z makromolekulárního baru – například zmrzlina z piva nebo kaviár, ani osvědčená klasika – grilované klobásky, alko a nealko nápoje. Po celou dobu akce bude hrát DJ Chudoba.“ dodává Petra Zákravská.

Akce se uskuteční od 18 do 23 hodin.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: iQLANDIA)