Svátek má: Ivona

Regiony

Velikost textu:

Na vlastní matku zaútočila lahví plnou vody

Na vlastní matku zaútočila lahví plnou vody

Osmnáctiletá dívka svoji matku napadla nejprve slovně a pak i fyzicky.

Ilustrační foto
8. července 2018 - 07:00

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně ve zkráceném přípravném řízení sdělili 18leté dívce podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, kterého se dopustila 30. dubna letošního roku. Tehdy totiž v jednom z bytů na sídlišti Mšeno nejprve slovně a pak i fyzicky napadla svojí matku, po které hodila skleněnou láhev plnou vody. Touto hozenou láhví zasáhla matčin obličej a způsobila ji tím zranění s dobou léčení čtrnácti dnů. Podezřelé tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Informovaly o tom webové stránky Policie ČR.

Kradl osvětlení ze zahrad

Policisté z obvodního oddělení v Novém Městě pod Smrkem se v těchto dnech zabývají případem vloupání do několika zahrad a zahradní garáže, ke kterému došlo v noci z neděle 1. července na pondělí 2. července v ulici Nádražní, nedaleko vlakového nádraží v Novém Městě pod Smrkem. Neznámý pachatel vnikl v zahradní kolonii do celkem čtyř oplocených zahrad, kde bral zpravidla zahradní osvětlení.


V prvním případě vnikl na oplocený pozemek, kde dále poškodil visací zámek u zahradní garáže a vydal se dovnitř. Z garáže následně odcizil malou čtyřkolku modré barvy. Ze zahrady vzal dále 14 kusů zahradních lampiček ve třech barevných provedeních - stříbrné, červené a žluté. U další zahrady poškodil pletivový plot a na parcele se vloupal do dřevěné kůlny se zahradním nářadím. Z té si odnesl ruční nářadí a následně ze zahrady 2 kusy zahradního osvětlení. I na další zahradě ho zaujaly dvě solární lampičky. A nebylo tomu jinak i na poslední parcele, kde odcizil 16 kusů solárních lamp.


Celkově tak majitelům navštívených zahrad způsobil škodu za bezmála 13 tisíc korun. Policisté již v dané věci zahájili šetření k přečinu krádeže a po pachateli nyní pátrají. V případě, že se jim podaří objasnit, kdo za krádežemi stojí, hrozí pachateli až dvouletý pobyt za mřížemi.


 (vm, Libereckenovinky.cz, foto:arch.)