Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Nadace Euronisa opět nabízí peníze neziskovkám v regionu

Nadace Euronisa opět nabízí peníze neziskovkám v regionu

Od pátku 15.června se mohou o podporu svých projektů z oblastí sociální, zdravotní, kulturní a vzdělávací ucházet neziskové organizace registrované na území České republiky a zároveň působící v Euroregionu Nisa.

Ilustrační foto
18. června 2018 - 07:00

Ten leží na území Libereckého kraje a Šluknovského výběžku. O příspěvek na činnosti zlepšující život různě znevýhodněných lidí mohou zažádat zmíněné neziskovky  až do pátku 21. září 2018. Libereckenovinky.cz o tom informovala grantová manažerka Jana Jánová.

V letošním roce budou podpořeny projekty v minimální výši 30 tisíc korun. Podrobné podmínky pro poskytnutí nadačních příspěvků, formulář žádosti a další informace najdou zájemci na stránkách www.euronisa.cz.


Křesťanská Nadace EURONISA vznikla v roce 1995 z podnětu libereckého sboru Jednoty bratrské. Od svého založení rozdělila potřebným 34,5 milionů korun a podpořila z nich 1612 projektů 321 organizací. Její nadační jmění činí 51 milionů korun, finanční prostředky nadace získává nejen z výnosů jmění, ale i z darů firem a jednotlivců a i z benefičních akcí.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)