Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Nadace EURONISA rozdělila 215.000 korun

Nadace EURONISA rozdělila 215.000 korun

Za přítomnosti hejtmana Libereckého kraje Martina Půty a primátora statutárního města Liberce Jaroslava Zámečníka předala Nadace EURONISA šeky v celkové hodnotě 215 tisíc korun dvanácti neziskovkám.

Ilustrační foto
9. února 2020 - 07:00

Stalo se tak ve čtvrtek 6. února 2020 v 11 hodin na liberecké radnici.  Nejdříve si vzal slovo hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který pohovořil o potřebnosti takovéhoto projektu a že ho osobně podporuje již řadu let. Dalším mluvčím byl hostitel a liberecký primátor v jedné osobě Jaroslav Zámečník. Ten potvrdil slova pana hejtmana o důležitosti podpory této činnosti.

Nadace EURONISA v prosinci 2019 ukončila 17. ročník sbírky “Pozvedněte slabé!”. V něm se podařilo vybrat celkem 278 800 Kč. Tento ročník byl uspořádán v 11 městech Euroregionu Nisa. Smyslem této sbírky je pomoci získat místním neziskovým organizacím prostředky na svoji činnost.Zástupci 12 neziskových organizací z Libereckého kraje a Šluknovského výběžku celkem obdrželi 215 000 Kč. Největší sumu 52 tisíc korun získal liberecký Maják realizující prevenci na školách. Ten poloviční výtěžek z ulic Liberce navýšil i o dar zaměstnanců liberecké pobočky UniCredit Banky. Liberecká pobočka ČSOB zase na oplátku uskutečnila sbírku na portálu Darujspravne.cz, kde k vybrané sumě přidala stejnou částku ze svého. Výtěžek této banky byl ale rozdělen mezi všechny neziskovky rovnoměrně. Ředitel Nadace EURONISA na místě poděkoval nejen partnerům, kteří pomohli snížit náklady na sbírku, ale rovněž školám a dobrovolníkům z řad studentů pocházejících z nich. A poslední dík směřoval každému dárci, který ať už na ulici či formou dárcovské SMS podpořil tuto sbírku.

Významnými partnery celého projektu jsou iNET Solutions s.r.o., UniCredit Bank a.s., Liberecký kraj, ČSOB a.s., Jizerské pekárny spol. s r.o., COPIA Liberec spol. s r.o., Pytloun Grand Hotel**** Imperial, Kancl.cz a Václava Appeltauerová – pojišťovací makléř. Mediálními partnery jsou RCL Liberec, Liberecký deník, RTM+ a Český rozhlas Liberec.

(red,libereckenovinky.cz,foto:arch.)