Svátek má: Hugo

Regiony

Velikost textu:

Nadšenci opět vystoupají na Nový rok na vrchol Ještědu

Nadšenci opět vystoupají na Nový rok na vrchol Ještědu

Další, již osmačtyřicátý ročník novoročního výstupu na Ještěd, pořádá pod heslem Jak na Nový rok, tak po celý rok v první lednový den oddíl turistiky Klubu českých turistů – TJ Lokomotiva Liberec.

K akci
28. prosince 2022 - 07:00

Registrace účastníků je na konečné tramvajové linky číslo 3 před restaurací Čerti na Ještědu od 9 do 11 hodin. Cílové místo je na vrcholu Ještědu u chatky Rohanka mezi 9.30 a 13.00.

Zhruba pětikilometrová trasa vede po modré turistické značce. „Výšlap se koná za každého počasí a je na vlastní zodpovědnost. Doporučujeme použít turistické hůlky. Pokud se zhorší počasí, je dobré zvolit pro zpáteční cestu trasu po silnici,“ uvedl za pořadatele Bořivoj Pohl.Každý účastník obdrží na vrcholu pamětní list a originální novoroční razítka. Startovné činí 30 korun. „Akce se poprvé konala v roce 1976. Pravidelně vystupuje na Ještěd přibližně tisíc registrovaných účastníků. První výstup absolvovalo 93 osob, každoročně se počet zvyšoval a při 10. ročníků v roce 1985 již byla překonána první tisícovka nadšenců. Celkem na vrchol Ještědu vystoupalo na Nový rok už 45.000 turistů,“ doplnil Pohl.

Libereckénovinky.cz Anna Vašková, tisková mluvčí Libereckého kraje.

(rp,libereckenovinky.cz,foto:lk)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
54%
Ne
transparent.gif transparent.gif
23%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
23%