Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Naproti Severočeskému muzeu vyrostl zábavní park

Naproti Severočeskému muzeu vyrostl zábavní park

V novém libereckém Fun Parku u muzea dospělí zapomenou na každodenní shon a děti se příjemně vydovádí.

Ilustrační foto
28. května 2020 - 07:00

Slavnostní otevření Fun Parku chystá na sobotu 30. května volné sdružení místních podnikatelů. Fun Park najdete v centru Liberce, na Masarykově ulici, v Golf centru naproti Severočeskému muzeu.

„Už nyní tam mohou návštěvníci zkusit minigolf, využít venkovní terasu a dětské atrakce. Ve vnitřních prostorách se pak setkají nejen s virtuální realitou“, prozrazuje za organizátory Michal Buzek ze společnosti Elset.

Chuť objevovat, obnovit schopnost citlivěji vnímat svět i sebe samé jim v parku pomůže  25 unikátních interaktivních exponátů probouzejících  lidské smysly.

„Přinášejí úplně nové zážitky. Při jejich testování je třeba důvěřovat instinktům, zkoumat své reakce a pak odhalit rozsah vlastních schopností,“ doporučuje Michal Buzek. Zábava a poučení umožní například změřit sílu myšlenek, pohrát si s pamětí, prožít let ptáka nebo naprogramovat robotickou ruku. Exponáty pobaví a zaujmou děti i dospělé, kteří se také v rozšířené realitě přenesou do pravěku nebo zažijí arktický mráz.

Fun Park zůstane v provozu po celou letní sezónu. O víkendu 30. a 31. 5. se v něm navíc bude soutěžit,  Divadlo Krtek v sobotu 30.5. i v neděli 31.5.  v 10.30 zahraje představení Cirkus plný pohádek a drobní prodejci rozprostřou mezi atrakcemi své stánky. Součástí areálu jsou i restaurace ZOO 1320,  Park a  letní bar v Golf clubu.


„Akce bude regulována do maximálně 300 osob v jeden okamžik. Vstupné budou platit během tohoto víkendu pouze dospělí,“ doplnil  Michal Buzek.

Podle webu města Liberce

(lh,libereckenovinky.cz,foto web města Liberce)