Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Navrhněte osobnosti našeho kraje k udělení Pocty hejtmana

Navrhněte osobnosti našeho kraje k udělení Pocty hejtmana

Také letos budou tito výjimeční lidé oceněni, nominovat je můžete tradičně i vy. Návrhy jsou přijímány do 30. června 2017.

Hejtman Libereckého kraje Martin Půta
20.březen 2017 - 07:00
Pocta hejtmana Libereckého kraje je každý rok udělována osobnostem, které se celoživotní prací nebo významným skutkem zasloužily o dobré jméno Libereckého kraje. Návrhy jsou přijímány do 30. června 2017.

„Letos již popáté mohou do nominací zasáhnout sami občané. Pokud víte o někom, kdo si podle vašeho názoru zaslouží být oceněn nejen za přínos našemu kraji, mimořádný skutek, ale třeba i sportovní reprezentaci, zašlete nám prosím návrh,“ vyzývá hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Pravidla nominace, formulář, který je třeba vyplnit, ale i další informace jsou zveřejněné na webových stránkách Libereckého kraje.

Všechny správně podané návrhy budou předloženy pracovní skupině složené jak ze zástupců zastupitelských klubů, tak ze zástupců organizací spjatých s Libereckým krajem. Ta následně sestaví finální seznam osobností. Ocenění ve formě dekretu Pocta hejtmana a mince Hejtmanský dukát jim bude předáno během slavnostního večera v říjnu 2017.


„Touto cestou chceme poděkovat výjimečným lidem za to, že dělají náš kraj hezčím, známějším, reprezentují ho a zkrátka vytvářejí mu dobré jméno,“ dodává hejtman.

Od roku 2006, kdy byly Pocty hejtmana uděleny poprvé, získalo ocenění 66 osobností. V loňském roce Poctu hejtmana Libereckého kraje obdrželi prof. RNDr. František Fediuk, CSc. (za přínos v oblasti geologie), Ing. Taťána Janoušková (za přínos v oblasti paliativní péče), Marta Kottová (za přínos v oblasti osvětové činnosti o holocaustu), Ing. Miroslav Kučera (za přínos v oblasti filantropie), MUDr. Blanka Šinkorová (za přínos v oblasti lékařství) a Miloš Zapletal (za přínos v oblasti práce s mládeží).

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Dědková, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.kú)