Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Neměl peníze. Přesto hodoval v restauraci

Neměl peníze. Přesto hodoval v restauraci

Mladík, který uplynulý týden už kradl v Jablonci nad Nisou  v nemocnici, ve čtvrtek v jedné restauraci jedl, pil a hostil i ostatní, neměl žádné peníze na zaplacení útraty.

Ilustrační foto
5. srpna 2019 - 07:00

Tento týden v pondělí policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 21letému mladíkovi podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se v noci z neděle na pondělí dopustil na jednom z pokojů lůžkového oddělení jablonecké nemocnice. Podezřelý se tohoto skutku dopustil i přesto, že byl za takový čin již v uplynulých třech letech pravomocně odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Liberci.

Ve čtvrtek se tento nenapravitelný zloděj rozhodl najíst a napít v jedné z jabloneckých restaurací, kde si odpoledne v době od 13.00 do 18.45 hodin objednával a následně i konzumoval jídlo, nápoje i cigarety. Následně začal hostit a objednávat i pro přítomné hosty v této restauraci. To vše s vědomím, že u sebe nemá žádné peníze na zaplacení útraty. Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši 1.598,- Kč. Policisté v jeho dechu naměřili hodnotu alkoholu 2,47 promile, zadrželi ho a umístili do policejní cely. Policisté v tomto případě tedy zase zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže.

V pátek mu opět ve zkráceném přípravném řízení tentokrát vedeného do 48 hodin sdělili podezření ze spáchání trestného činu krádeže a následně ho eskortovali přímo k soudci Okresního soudu v Jablonci nad Nisou, který rozhodl o propuštění podezřelého ze zadržení na svobodu. Podezřelému tak za spáchání uvedených trestných činů hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

O celém případu informovaly webové stránky Policie ČR.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)