Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Nové muzeum i obnova památek. Výstava ukáže, jak Evropa pomáhá

Nové muzeum i obnova památek. Výstava ukáže, jak Evropa pomáhá

Miliardy korun, které pomohly celému kraji a statisícům jeho obyvatel. Taková je bilance nové putovní výstavy s názvem Otisky EU v Libereckém kraji, která je k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje.

Z výstavy
1. října 2019 - 07:00

Výstava představuje projekty, které se v regionu podařilo uskutečnit díky Evropské unii.

,,Chceme lidem touto formou představit, kolik toho zajímavého a mnohdy velmi potřebného se v Libereckém kraji odehrává. V regionu se od začátku tohoto operačního období úspěšně uskutečnilo celkem 442 projektů; výdaje na ně činily přes šest miliard korun. Každý z těchto projektů pomáhá náš kraj rozvíjet směrem vpřed a já věřím, že tato zajímavá expozice bude motivovat k dalším novým projektům,“ uvedla Radka Loučková Kotasová, krajská radní pověřená řízením hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Pořadatelé — sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje — v souvislosti s plánovaným sběrem projektových záměrů do krajského Regionálního akčního plánu oslovili lokální zástupce soukromého i veřejného sektoru, aby zaslali podklady a zajímavé fotografie k jejich úspěšně provedeným projektům různého zaměření.

Z těchto materiálů pak vzešly ty nejzajímavější. Na výstavě se člení do devíti tematických okruhů: životní prostředí, bezpečnost, vzdělávání, veřejný prostor, sociální oblast a další.Návštěvníci výstavy se tak dozvědí třeba o tom, že díky evropským penězům vznikl v libereckých Ruprechticích azylový Dům pro ženy a rodiny s dětmi a v Turnově Horolezecké muzeum, že na různých místech kraje se rodí Centra odborného vzdělávání, obnovou v pohraničí procházejí památky i aleje.

Putovní expozice je ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje k vidění do 10. října. Poté se vydá na pouť regionem: ještě letos zamíří do Krajské vědecké knihovny v Liberci a do libereckého obchodního centra Forum. Příští rok se objeví na městském úřadu v Semilech, na Českolipsko a v Turnově; v jednání jsou i prostory v Jablonci nad Nisou.

Libereckénovinky.cz  informoval Jan Mikulička, tiskový mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(red,libereckenovinky.cz,foto:lk)