Svátek má: Emanuel

Regiony

Velikost textu:

Obce mohou žádat o dotaci na výstavbu a obnovu vodovodů

Obce mohou žádat o dotaci na výstavbu a obnovu vodovodů

Obce s počtem obyvatel do 4.000 a svazky obcí Libereckého kraje mohou v termínu od 3.dubna 2018 do 16.dubna 2018 podávat žádosti o poskytnutí dotace do Programu vodohospodářských akcí. Pro žadatele je připravena finanční podpora ve výši max. 2 miliony korun.

Ilustrační foto
7. dubna 2018 - 07:00

„Letos máme v rámci Fondu ochrany vod Libereckého kraje rekordní sumu ve výši 30 milionů korun,“ upozorňuje Jiří Löffelmann, krajský radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

„Finanční prostředky mohou obce a svazky získat na výstavbu, obnovu  či rozšíření veřejné kanalizace, vodovodních řadů včetně vodárenských objektů, čistíren odpadních vod popřípadě mohou dotaci použít na vybudování náhradního zdroje pitné vody. Vše musí být v majetku obce a v souladu s Plánem rozvoje vodovodu a kanalizací Libereckého kraje,“ zdůrazňuje radní.

Dále je z těchto zdrojů možné financovat již vypracované projektové dokumentace k územnímu rozhodnutí, stavebnímu povolení či ohlášení stavby, na které již bylo k datu 1. 1. 2017 vydané platné územní rozhodnutí, stavební povolení nebo souhlas s ohlášením stavby.

Půta: Společně s městem budeme připravovat obchvat Mimoně

Všechny potřebné informace k programu je možné nalézt na dotačním webu Libereckého kraje. 

Libereckénovinky.cz informovala Markéta Žitná, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.


(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)