Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Objevujte mikrosvět v liberecké iQLANDII

Objevujte mikrosvět v liberecké iQLANDII

Fascinuje vás mikrosvět? Nakoukněte do něj prostřednictvím stejnojmenného workshopu, který od září poběží v liberecké iQLANDII!

Ilustrační foto
5. září 2018 - 07:00

Jak vypadá takové složené oko mouchy, sosáček motýla, lidský vlas či podhoubí? Přijďte všechny tyto preparáty prozkoumat. Během hodiny bádání se v místních laboratořích naučíte nejenom ovládat mikroskop jako pravý profík, ale i se seznámíte se stereolupou a dalším hi-tech vybavením.

Workshop startuje každou sobotu a neděli od 14 a 15 hodin. A na jaké interaktivní exponáty se v iQLANDII můžete těšit? Vedle stálic, jako je humanoidní robot Thespian či simulátor zemětřesní, si v science centru užijete i řadu novinek. Například nakouknete do Amesova pokoje, zjistíte, jak vypadá nekonečno, nebo si poslechnete fonendoskopem zvuky těl. Chybět nebudou badatelské aktivity ani akční Science show plná ohňů, blesků a kouře.


Lektoři mysleli i na menší děti a jejich rodiče. Workshop Mikrosvět bude probíhat i v sousedním iQPARKU, a to od 14 hodin. Projekt spolufinancuje Liberecký kraj. Libereckenovinky.cz informovala Lenka Gecková za Parliamo.

(jv,libereckenovinky.cz foto:parliamo)