Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Oslavy v Číně s bižuterií a obrázky jabloneckých dětí

Oslavy v Číně s bižuterií a obrázky jabloneckých dětí

České sklo v Chengdu 2018 – takový název nesl již čtvrtý ročník akce, která se před několika dny uskutečnila ve městě Chengdu v provincii Sichuan. Nebývalý zájem tu vzbudili čeští skláři spolu s jabloneckou bižuterií.

Z výstavy
8. listopadu 2018 - 07:00

100 let republiky oslavili v Číně s bižuterií a obrázky jabloneckých dětí.Publikum zaujala i výtvarná díla žáků z jablonecké Základní umělecké školy. Jablonecká firma ŠENÝR Bijoux se zde představila luxusní módní přehlídkou a vystavila krom jiného korunky vítězek České Miss z let 2011 až 2015.

„Jsem nadšená z toho, jak se korunky i další naše šperky v Číně líbí, těším se na další prezentaci v této krásné zemi,“ komentovala Olga Kopalová Rynešová, majitelka ŠENÝRu.

Další částí události byla kulturní vystoupení, která zahrnovala kresby mladých umělců, čtení české literatury, workshopy i pěvecká vystoupení: místní sbor například představil symfonickou báseň Vltava od Bedřicha Smetany v aranžmá s upravenou částí textu od Jiřího Štaidla v českém jazyce.


Mezi vystavující mladé umělce pak patřili i žáci jablonecké Základní umělecké školy, kteří pod vedením učitelky Ingrid Kostřicové připravili svá díla na téma Česká krajina; žákům výtvarného oboru se tak naskytla příležitost vystavit své práce až v čínské provincii Sichuan na akci, pořádané ke 100. letému výročí vzniku České republiky. Výtvarná díla českých a čínských dětí budou k vidění až do 14.11.2018.

Na pořádání události, jejímž cílem byla prezentace českého sklářství a kultury v Číně, se velkou měrou podílela také agentura CzechTrade.


Rodinná firma ŠENÝR Bijoux, jež patří mezi nejlepší výrobce bižuterie v Čechách, má tradici šperkařství již od roku 1900. Největší úspěchy slaví na světových veletrzích v Evropě i Asii. Jejími korunkami se pyšní vítězky České Miss z let 2011 až 2015 – právě partnerstvím s Českou Miss ŠENÝR Bijoux získala popularitu nejen v tuzemsku, ale i na světových soutěžích krásy. Od roku 2010 do roku 2015 měly putovní korunku od ŠENÝR Bijoux například královny krásy Miss Réunion. Šperky od ŠENÝR Bijoux zdobí i význačné osobnosti kulturního a politického života v různých částech planety, stejně jako všechny ženy, které touží originálně doplnit svou krásu ručně vytvořenými šperky jedinečných designů.

Libereckenovinky.cz informovala Olga Kopalová z ŠENÝR Bijoux s.r.o.

(jv,libereckenovinky.cz foto:šenýrb)