Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Ovládněte čas na Muzejní noci v iQLANDII

Ovládněte čas na Muzejní noci v iQLANDII

Návrat do budoucnosti! Tak se jmenuje letošní Muzejní noc pod Ještědem, do které se zapojí i iQLANDIA.

Science show v iQLANDII
13. května 2019 - 07:00

Neváhejte a vyrazte na populární festival do jednoho z největších science center v zemi, bude to stát za to. Akce startuje v pátek 17. května od 16 hodin.

A co si pro vás tým iQLANDIE připravil? Těšit se můžete na arénu robotů, ve které se proti sobě postaví Lego Mindstorms, a potom na evoluční stezku, kde pod mikroskopy probádáte nejrůznější preparáty a dozvíte se, jak probíhal vývoj rostlin a živočichů. Tušíte, jak vyrobit blesk a využít elektřinu k rozpohybování předmětů? Co má společného kapalný dusík a vlaky budoucnosti? Nejenom to zjistíte během zajímavého workshopu.

„Naše cesta časem začne v GEOlabu, kde bude pracovat Stroj času, díky němuž se děti i dospělí posléze ocitnou v budoucnosti v expozici Kosmo. Zároveň budou v běžném provozu i všechny ostatní expozice. Návštěvníci si tak popovídají s humanoidním robotem Thespianem, procestují Mars v kosmickém vozítku nebo v Auditoriu zkouknou oblíbenou Science show,“ říká Petra Desenská, manažerka programu.Hlad mít určitě nebudete. Připraveno je drobné občerstvení, které si podle počasí budete moci zakoupit ve vnitřních, nebo venkovních prostorách. A jak se do iQLANDIE dostat? Spojení je zajištěno speciální autobusovou linkou, která bude zajíždět i k dalším institucím zapojeným do této akce.

Akce probíhá v iQLANDII od 16 do 22 hodin. Vstupné do iQLANDIE je v rámci Muzejní noci snížené o 50 %.  Současně bude od 15:30 ve venkovním Vodním světě probíhat slavnostní vyhlášení soutěže Veselý stroj. Pro pozvané finalisty soutěže je vstupné zdarma, těšit se mohou na kulturní program.

IQLANDIA, o. p. s., Liberec je členem České asociace science center. Libereckenovinky.cz informovala Marie Švandová za Parliamo.

(jv,libereckenovinky.cz foto:iqland.parliamo)