Svátek má: Miloslav

Regiony

Velikost textu:

Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje

Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje

Práce na projektu k posílení spolupráce v oblasti sociálního začleňování pokračují i v novém roce.

Ilustrační foto
10.únor 2017 - 09:00

V uplynulých měsících se jako součást realizace projektu „Zavedení systémové koordinace činnosti partnerů v rámci Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje“ aktivizovala činnost ODBORNÝCH PRACOVNÍCH SKUPIN PZLK.

Tyto skupiny jsou tři a působí v oblastech sociální, vzdělávání a služeb. Pod vedením metodiků pro každou oblast probíhají jejich pravidelná setkávání s cílem aktualizovat Strategii rozvoje lidských zdrojů Libereckého kraje, schválenou v roce 2014, a také rozšířit okruh členů odborných pracovních skupin včetně zařazení nových zajímavých témat.


V lednu proběhlo jedno z vrcholových setkání partnerů a to jednání Výkonné rady Paktu zaměstnanosti Libereckého kraje. V rámci jednání proběhla mimo jiné prezentace aktivit projektu, návrh úprav cílů a priorit Paktu pro nadcházející období a byl představen nový záměr jednoho ze signatářů PZLK, Krajské hospodářské komory, v oblasti lepší spolupráce rodičů, škol a zaměstnavatelů při výběru budoucích povolání.

V květnu (4.5.2017) se koná setkání zástupců teritoriálních Paktů zaměstnanosti z celé ČR. Programem bude mimo jiné představení aktivit projektu a jeho současné výstupy, které do budoucna mají být přenositelné pro sdružené iniciativy v ostatních krajích zabývající se spoluprací aktérů působících na regionálním trhu práce. Libereckenovinky.cz informovala Markéta Pavlíčková.

(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.pzlk)