Svátek má: Marcela

Regiony

Velikost textu:

Pavel Šporcl přijíždí na Sedmihorské léto 2017

Pavel Šporcl přijíždí na Sedmihorské léto 2017

Na Sedmihorském létě se po divadelních představeních uskuteční první koncert. Přijíždí Pavel Šporcl.

Pavel Šporcl na Sedmihorském létě 2015
12.červenec 2017 - 07:00

Sedmihorské léto 2017 odstartovalo svůj osmý ročník dvěma divadly. Miláček Anna se stal nejdelším divadelním představením, které Sedmihorky u Turnova zažily. Bavili se diváci i herci. Stejně tomu bylo při druhém divadelním představení Hvězdné manýry, kdy diváky uchvátily všechny herecké výkony, největší potlesk si však bezesporu odnesl nezapomenutelný Martin Zounar s Lukášem Vaculíkem.

Po dvou letech se na pódiu oblíbeného festivalu objeví Pavel Šporcl. Vystoupí 13. července tentokrát s veleúspěšným projektem Bacha na Šporcla II.

Jedinečné kompletní provedení Bachových koncertů pro housle, smyčce a basso continuo s doprovodem vynikajícího ansámblu dobových nástrojů poprvé uvedl Pavel Šporcl v programu svého turné Bacha na Šporcla v roce 2015 ve zcela vyprodaných kostelích a koncertních síních osmi českých měst. V Praze a v Brně byl tento program také součástí výjimečného Bach maratónu, v rámci něhož Pavel Šporcl provedl vždy ve třech po sobě jdoucích dnech kompletní Bachovo dílo pro housle.

Za tento výjimečný počin sklidil velké uznání odborných hudebních kritiků. A právě toto provedení si budou moci užít diváci v rámci koncertu na Sedmihorském létě ve čtvrtek 13. července.

Koncem roku 2016 vydal Pavel Šporcl album "Kde domov můj", na kterém své rodné zemi věnuje virtuózní variace pro sólové housle. „Chtěl jsem jejím prostřednictvím vyjádřit své vnitřní pocity a vztah k této zemi. A podpořit národní hrdost“ říká o své skladbě Pavel Šporcl. I tuto skladbu v rámci koncertu na Sedmihorském létě uslyšíte. Nenechte si ujít jedinečnou osobnost v jedinečném prostředí!


Týden po Pavlu Šporclovi čeká Český ráj opět divadelní představení – komedie, kterou režíroval Jiří Menzel – Nebyla to pátá, byla to devátá v obsazení Josef Carda, Jana Švandová a Rudolf Hrušínký. V rámci Sedmihorského léta si diváci mohou užít ještě devět samostatných akcí.

Libereckenovinky.cz informovala Jitka Maděrová za Sedmihorské léto 2017.

(jv,libereckenovinky.cz foto:sedmihorskeleto)