Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Pedagogové si odnesli ocenění za svoji práci

Pedagogové si odnesli ocenění za svoji práci

Ve středu 27.března proběhlo v multimediálním sále krajského úřadu slavnostní ocenění pedagogických pracovníků.

Ilustrační foto
6. dubna 2019 - 07:00

Libereckenovinky.cz o tom tento týden informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla s tím, že učitelky a učitelé se sešli již posedmnácté. Někteří z nich převzali cenu z rukou náměstka hejtmana Petra Tulpy. Události, která se konala k příležitosti oslav Dne učitelů, se zúčastnil i hejtman Martin Půta a jeho náměstek Přemysl Sobotka.


„I letos jsme rozdělili ocenění pedagogů do tří kategorií. První cenu přebrali učitelky a učitelé za významný přínos pro rozvoj školství v Libereckém kraji, druhou kategorií je Ocenění za dlouhodobou pedagogickou činnost a třetí cenu dáváme učitelům za zásluhy o rozvoj školství v našem regionu. Ta ale letos udělena nebyla,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Účastníci mohli i letos zhlédnout zajímavý doprovodný program. Své umění předvedli žáci Základní umělecké školy Česká Lípa, kteří zahráli na saxofon, housle, klavír či flétnu. Upomínkové předměty připravili studenti Střední uměleckoprůmyslové školy Železný Brod a Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy v Jablonci nad Nisou.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: arch.)