Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Peníze pro zdravotníky Libereckého kraje budou

Peníze pro zdravotníky Libereckého kraje budou

Liberecký kraj dostane od Ministerstva zdravotnictví ČR požadovanou dotaci na navýšení platu zdravotním sestrám a dalším nelékařským profesím.

Ilustrační foto
14.srpen 2017 - 07:00

Uspěl se žádostí na 21,7 mil. Kč, kterou podal do dotačního programu ke stabilizaci vybraných zdravotnických nelékařských pracovníků ve směnném provozu za všechny poskytovatele lůžkové péče v kraji. Podle nařízení vlády mají tito pracovníci od 1. července vyšší platy minimálně o 2.000 Kč měsíčně.

Po uvolnění finančních prostředků ministerstvem projedná Zastupitelstvo Libereckého kraje jejich přerozdělení zdravotnickým zařízením, která si o dotaci kraj požádala. Následně podle svých požadavků obdrží peníze, které budou příští půl rok svým zaměstnancům vyplácet.


„Jsem rád, že Ministerstvo zdravotnictví ČR dodrželo slib a peníze pošle. Bohužel zcela jasný právní postup nám nedovoluje zrychlit přesun peněz do jednotlivých zařízení, a tak budou muset nemocnice nařízený nárůst mezd zatím krýt ze svého rozpočtu,“ dodává Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro resort zdravotnictví.

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Žitná, tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje.

(jv,jibereckenovinky.cz foto:arch)