Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Podmínky pro překročení hranic s Německem

Podmínky pro překročení hranic s Německem

Jak je to s aktuálním stavem při výjezdu z Libereckého kraje do Saska? Liberecký kraj je pro Německo z hlediska šíření koronavirové nákazy rizikovou oblastí.

Ilustrační foto
29. září 2020 - 07:00

A ti, kteří cestují do Saska a kdykoliv během 14 dnů předtím pobývali v rizikové oblasti, musí hned po překročení hranic do čtrnáctidenní karantény. Je ale několik výjimek.Izolace se nevztahuje:
  • na pendlery, kteří pravidelně překračují hranice mezi bydlištěm a místem, kde pracují.
  • na osoby, které Saskem pouze projíždějí jako tranzit
  •  na osoby, které mají v němčině nebo angličtině test na koronavirus s negativním výsledkem
  • na osoby, které v rámci svého povolání přepravují přes hranice osoby nebo zboží po silnici, železnici, na lodi nebo letecky
  • na ty, kteří se jakožto zaměstanci letecké, lodní, železniční nebo autobusové společnosti nebo coby posádka letadel, lodí, vlaků a autobusů zdržovali mimo území Německa
  • na příslušníky ozbrojených sil a policie, kteří se vracejí z bojového nasazení nebo jiných podobných povinností v zahraničí do Německa
  • na osoby, jejichž úkolem je udržování diplomatických a konzulárních vztahů, funkčnost zastupitelského orgánu vlády a správy federálních, státních a místních samospráv a funkčnost orgánů EU a mezinárodních organizací.

Výše uvedené výjimky platí pouze v případě, že dotyční nemají žádné příznaky, které by naznačovaly onemocnění koronavirem. Pokud se do 14 dnů od vstupu takové příznaky projeví, musí tito lidé neprodleně informovat příslušnou hygienickou stanici.


V okrese Görlitz se k 24. září, 12.00, nachází 106 lidí v domácí karanténě a 23 osob, u nichž PCR test prokázal nákazu koronavirem.

Podle webu Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)