Svátek má: Milena

Regiony

Velikost textu:

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink má nové, kvalitní zázemí

Podnikatelský inkubátor Lipo.ink má nové, kvalitní zázemí

Inovační centrum v bývalých prostorách Výzkumného ústavu textilních strojů otevřel v centru krajské metropole Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink.

Ilustrační foto
27. listopadu 2020 - 07:00

Je to jediné takto koncipované místo v Libereckém kraji, kde je možné najít nejen zázemí, ale i komunitu pro sdílení a rozvoj nápadů.

„V budově Lipo.ink jsou všechny typy kancelářských prostorů, od jednotlivých kanceláří, přes konferenční sály až po velký sdílený co-workingový prostor, který nabízí 50 kancelářských stolů a dalších až 30 alternativních míst,” popsala Vendula Zedníková, Community manažerka Lipo.ink. 

„Koronavirová krize se mírně odráží na zájmu o pronájem, i tak ale máme už 40 % kanceláří obsazeno. K dispozici jsou také prostory na prototypové dílny nebo pro malou sériovou výrobu, současně obsazené z 50 %. U co-workingu více než 30 zájemců čeká na prohlídku, a protože současný nouzový stav nedovoluje konat hromadné exkurze, můžou se další zájemci hlásit o individuální prohlídky na mailu .kni.opil@ofni

Místo v coworkingu lze pronajmout na tři způsoby. „S tarifem Flexi za 2800 korun na měsíc můžete využívat veškeré prostory v coworkingu s dobrou kávou jako bonus. Další možností je klasický jednodenní vstup nebo tarif Fix s širšími výhodami, jakými jsou jisté místo u vlastního stolu a uzamykatelná skříňka,” dodala Zedníková.Předpokládaná hodnota veřejné zakázky na stavbu podnikatelského inkubátoru byla zhruba 253 milionů korun bez DPH. Konečná cena stavby činí 298 milionů korun bez DPH a na dalších 8,85 milionu vyšlo vybavení.  

„Původní projekt počítal pouze se základním zařízením prostor a s nejjednodušším nábytkem. Nemyslel například na úchyty oken nebo parapety, či na protipožární obklad ocelové konstrukce a elektrické rozvody. Navýšení ceny za více práce způsobily chyby v projektové dokumentaci, kterou dodala brněnská firma Statika – Dynamika,“ vysvětlil Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.

Liberecký podnikatelský inkubátor funguje od konce roku 2017 a doposud jeho služeb využilo přes 400 lidí a firem. Jeho posláním je podpořit vznik a rozvoj inovativních firem v Libereckém kraji a podpořit jeho budoucí blahobyt. Činí tak přes řadu aktivit, především přes business poradenství na špičkové úrovni. Lipo.ink vznikl jako předposlední z 12 inovačních center v ČR.Byl zřízen Libereckým krajem jako služba jeho obyvatelům a je součástí ARR – Agentury regionálního rozvoje, s.r.o. Ta je krajskou společností, jejímž cílem je expertní podpora rozvojovým záměrům a projektům kraje, jeho obyvatelům a podnikatelům.

Podle webu Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)