Svátek má: Hedvika

Regiony

Velikost textu:

Policie vyzývá řidiče: Parkujte na vyhrazených místech!

Policie vyzývá řidiče: Parkujte na vyhrazených místech!

Policie ČR žádá řidiče, aby respektovali dopravní značení a využívali parkovací plochy v lokalitě Ještědu, které jsou k tomu určené.

Ilustrační foto
1. ledna 2018 - 07:00

V souvislosti s oslavami příchodu Nového roku budou některá místa a lokality na Liberecku zatíženy větším množstvím vozidel návštěvníků. Zvýšený zájem bývá v tento inkriminovaný den i na Ještědu v Liberci, kde je celoroční zákaz parkování mimo vyhrazená parkoviště.

Policie ČR apeluje na řidiče, pokud chtějí na Silvestra či Nový rok navštívit Ještěd, aby své vozy parkovali na parkovací plochy k tomu vyhrazené, tedy na Výpřeži, parkovišti Ještědka, případně nechali svá auta na parkovišti na konečné stanici tramvaje v Horním Hanychově.

Přivlastnil si cizí batoh, vrátil ho až na výzvu strážníků

Policisté budou přímo ve zmíněných lokalitách dohlížet na to, aby vozidla nebyla zaparkovaná mimo vyhrazené plochy a příjezdové komunikace na Ještěd byly průjezdné, aby v případě potřeby nebránili vjezdu složkám Integrovaného záchranného systému. Na nemožnost parkování v jiných místech, než k tomu určeným, budou řidiči upozorňováni, tak jako po celý rok, zákazovými dopravními značkami, ale fyzický dohled budou vykonávat i policisté, kteří případná porušení zákazu budou s řidiči řešit přímo na místě.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch.)