Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Přemysl Sobotka: Obdivuji, jak občané Izraele bojují za svůj stát

Přemysl Sobotka: Obdivuji, jak občané Izraele bojují za svůj stát

Po dopoledním setkání v Technickém muzeu v Liberci přijal ještě v pátek odpoledne náměstek hejtmana Přemysl Sobotka v sídle kraje nového velvyslance Izraele Daniela Merona.

Přemysl Sobotka a Daniel Meron
10.září 2017 - 07:00

Hovořili o vztazích mezi oběma státy i o možnostech spolupráce mezi regiony a jednotlivými městy. Shodli se, že vztahy jsou přátelské, ale je pořád nutné je prohlubovat. Osobní setkání inicioval pan velvyslanec. Uvedla pro Libereckenovinky.cz Markéta Žitná, tisková mluvčí Libereckého kraje.

„Celou svou politickou kariéru, a proto i nyní, jsem se snažil o spolupráci obou zemí. Obdivuji, jak občané Izraele bojovali a bojují za svůj stát. Nyní bojují hlavně s terorismem a v tom jsou nám příkladem. S narůstající vlnou terorismu v Evropě bychom měli přebírat jejich zkušenosti,“ řekl po setkání náměstek Sobotka.


Velvyslanec Izraele dopoledne slavnostně otevřel výstavu v Technickém muzeu v Liberci a zahájil vernisáž výstavy The Wingmen – Muži na křídlech. Nová expozice zahrnuje průmyslovou minulost i současnost Libereckého kraje a zároveň přináší historii školy leteckých mechaniků v Liberci. V sobotu 9. září bude průmyslový pavilon Technického muzea zpřístupněn veřejnosti.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:lk)