Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Přes hraniční přechod Kunratice - Bogatynia se dá projet

Přes hraniční přechod Kunratice - Bogatynia se dá projet

Hraniční přechod Kunratice/Bogatynia na krajské silnici III/03511 je od pátečních 15:00 hodin znovu otevřený.

Ilustrační foto
8.duben 2017 - 07:00

Zcela uzavřen byl od pondělí 3. dubna v souvislosti se zahájením rekonstrukce silnice Frýdlant – Kunratice – státní hranice.

Vzhledem k nedostatečnému projednání žádosti o úplnou uzavírku provozu s polskou stranou a na základě podnětu města Bogatynia a Libereckého kraje, investora akce, je dopravní omezení upraveno. Stavební práce budou prováděny převážně za částečné uzavírky.

„Silnice od státní hranice je od pátku 7. dubna od 15.00 hodin opět průjezdná. Provoz je otevřen až k továrně TRW Automotive Czech s.r.o. Úsek silnice od okružní křižovatky k továrně TRW Automotive Czech s.r.o. zůstává zcela uzavřený,“ říká Jan Čáp, vedoucí odboru dopravy. Objízdná trasa do Frýdlantu je vedena po silnicích II/03514 Dětřichov – Kunratice, III/03515, III/03513 a dále po státní silnici I/13 do Dětřichova.


Úplnou uzavírku silnice III. třídy číslo 03511 v úseku Frýdlant – Kunratice – státní hranice povolil Městský úřad Frýdlant, příslušný silniční správní úřad, ve třech etapách v termínu od 3. 4. do 30. 8. 2017. Rozhodnutí bylo vydáno na základě žádosti společnosti EUROVIA, která podle výsledku výběrového řízení provádí kompletní rekonstrukci silnice.

Na rekonstrukci získal Liberecký kraj dotaci z přeshraničního česko-polského programu Interreg. Pracuje se na kompletní modernizaci živičného krytu silnice, včetně podloží. Součástí je obnova nezpevněných krajnic, oprava odvodnění včetně všech propustků, úprava napojení jednotlivých připojení komunikací a sjezdů a obnova dopravního značení. Celková cena rekonstrukce předmětného úseku je 943 tisíc EUR.

Libereckenovinky.cz informovala Markéta Dědková, tisková mluvčí Libereckého kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:arch)