Svátek má: Michal

Regiony

Velikost textu:

Připomínky ke Strategii sociálního začleňování Libereckého kraje

Připomínky ke Strategii sociálního začleňování Libereckého kraje

Liberecký kraj oslovuje občany s nabídkou připomínkovat tzv. Strategii sociálního začleňování Libereckého kraje 2021+. Jejím cílem je co nejefektivněji řešit problematiku sociálního vyloučení.

Krajský úřad
4. září 2021 - 07:00

Dokument vypracoval Liberecký kraj ve spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování Ministerstva pro místní rozvoj.

„Strategie sociálního začleňování ukazuje směr, kterým by se řešení problematiky sociálního vyloučení mělo ubírat. My jsme se rozhodli zapojit do připomínkování i občany, kteří tak mohou vyjádřit svůj názor. Čas mají do 10. září letošního roku,“ uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Dokument mimo jiné prosazuje společensky odpovědné hodnoty vztahující se k boji se sociálním vyloučením, upozorňuje na nedostatky při hledání řešení sociálního vyloučení a zasazuje se o šíření principu mainstreamingu sociálního začleňování na všech správních úrovních v rámci kraje.Návrh Strategie sociálního začleňování včetně připomínkovacího formuláře naleznou zájemci na webových stránkách

Připomínky lze podávat výhradně prostřednictvím tohoto formuláře a nejpozději do 10.září.Libereckénovinky.cz informoval Mgr. Filip Trdla, tiskový mluvčí Libereckého kraje.

(rp.libereckenovinky.cz,foto:arch.)