Svátek má: Viola

Regiony

Velikost textu:

Přístup ke krajskému úřadu bude ještě nějaký čas ztížen

Přístup ke krajskému úřadu bude ještě nějaký čas ztížen

Dvě ze tří přístupových cest z ulice U Nisy k budově Libereckého krajského úřadu jsou od 8. června letošního roku z důvodu rekonstrukce stále uzavřeny.

Lávka ke krajskému úřadu procházející rekonstrukcí
1. srpna 2018 - 07:00

Malá lávka před budovou sídla Libereckého kraje a dřevěná oblouková lávka v parku procházejí opravou, neboť obě lávky byly dlouhodobě v havarijním stavu. Zejména v zimních měsících byla chůze po nich výrazně ztížená až nebezpečná.

Oprava lávek, jejichž vlastníkem je Statutární město Liberec, měla trvat dle předběžných vyjádření jen do začátku července. Přestože je již konec měsíce, nic zatím nenasvědčuje, že budou v nejbližší době lávky zprovozněny. Lidé by se po nich směrem k úřadu měli projít v prvním zářijovém týdnu. Libereckenovinky.cz o tom informovala mluvčí Libereckého kraje Lenka Klimentová.


„Jakožto investor rekonstrukce předmětných lávek uvádíme, že zhotovitelská společnost vytrvale neplní příkazy investora ani příkazy technického dozoru, nedodržuje sjednaný harmonogram a neplní termíny dohodnuté na kontrolních dnech. Práce se protahují, nikoli však vinou Statutárního města Liberec, nýbrž nedbalého přístupu zhotovitelské firmy. Budeme již proto uplatňovat sankce ze smlouvy o dílo. Dle příslibu a nového harmonogramu by měly být obě lávky kompletně dokončeny v 36. týdnu,“ uvedl k rekonstrukci Lukáš Hýbner z oddělení hospodářské správy Magistrátu města Liberec.

Přístupová cesta ke krajskému úřadu přes řeku je proto stále možná pouze po betonovém mostu přes parkoviště krajského úřadu nebo z křižovatky třídy 1. máje s ulicí U Jezu.

(vm, Libereckenovinky.cz, foto: Liberecký kraj)