Svátek má: Ilja

Regiony

Velikost textu:

Prvňáčci dostali od Libereckého kraje a jeho partnerů kufříky

Prvňáčci dostali od Libereckého kraje a jeho partnerů kufříky

Liberecký kraj jako každý rok pořídil pro žáky nastupující do první třídy speciální kufříky. Děti v nich nalezly zábavu i poučení.

Dárky pro prvňáčky
12. září 2018 - 07:00

Liberecký kraj jako každý rok pořídil pro žáky nastupující do první třídy speciální kufříky. Kromě tiskovin a sladkostí obsahují například bezpečnostní reflexní prvky. Děti je dostaly první školní den v pondělí 3. září. Cílem akce „Kufříky pro prvňáčky“ je zábavnou formou poučit děti, jak se mají chovat v dopravním provozu a udělat jim radost drobnými dary.

„Vstup do školy je pro děti vždy významný den. Pro prvňáčky to platí dvojnásob. Začíná jim zcela nová etapa života. Kraj se žákům snaží nástup do školy co nejvíce usnadnit a zpříjemnit. Speciální kufřík jim v tom pomůže zábavným i poučným způsobem,“ přiblížil Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.


Kufříky obsahují bezpečnostní reflexní prvky včetně vesty, omalovánky s tématikou správného chování v dopravní situaci, dále pexeso, rozvrh, tužku, pastelky, pravítko, kapesníčky, hru Černý Petr, poukázku na bezplatný odběr „dvojvstupenky“ na utkání FC Slovan Liberec, voucher na zápas Bílých Tygrů (1 dětská a 2 dospělé vstupenky). V neposlední řadě žáci v kufříku naleznou sladkosti a další drobnosti.


Celkové náklady projektu, do kterého se Liberecký kraj zapojil v letošním roce již počtvrté, dosahují výše téměř 2 milionů korun. Díky podpoře dalších partnerů se Liberecký kraj podílel na projektu částkou zhruba 550 tisíc korun. Libereckenovinky.cz informoval mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.

(jv, Libereckenovinky.cz, foto:kú)