Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Rej andělů zavítá na Krajský úřad Libereckého kraje

Rej andělů zavítá na Krajský úřad Libereckého kraje

Ve výstavní síni vestibulu krajského úřadu v Liberci se od 6. do 29. března bude konat expozice severočeské rodačky Helgy Santel, která představí obrazy, jež odrážejí autorčino vnímání dobra a pomoci skrze symbolické převtělení v anděly.

Krajský úřad Libereckého kraje
5. března 2018 - 07:00

Slavnostní komentovaná prohlídka se uskuteční v pondělí 12. března od 16 hodin. Záštitu nad výstavu převzala radní pro resort cestovního ruchu, památkové péče a kultury Květa Vinklátová.

Helga Santel se narodila v Jablonci nad Nisou. Od šedesátých let minulého století žije v Německu. Má zkušenosti ze zahraničních cest v Turecku či Americe. Umělecké tvorbě se věnuje od roku 1984. Hlavní inspirací jsou témata současnosti. Postupně se propracovávala k osobitému stylu i technice, kterou můžeme nyní vnímat jako barvitou směs baroka a imprese. Obrazy, které Helga Santel představí v Liberci, odrážejí její vnímání dobra a pomoci. Vážnost vyobrazených andělů je však obdařena lidskými vlastnostmi, které jim dodávají hravost i rozpustilost. 


Slavnostní komentovaná prohlídka výstavy s názvem Rej andělů se koná v pondělí 12. března 2018 v 16 hodin. Součástí doprovodného programu budou úvodní slova přizvaných hostů či hudební vystoupení na klavír, které předvede Luboš Jerje. Expozice bude přístupná již od 6. března. Libereckenovinky.cz informoval Filip Trdla za Krajský úřad Libereckého kraje.

Kostel Povýšení sv.Kříže je dominantou obce Mečeříž

(jv,libereckenovinky.cz foto:lk)