Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Řidič zkolaboval, spolujezdkyně zastavila kamion

Řidič zkolaboval, spolujezdkyně zastavila kamion

Řidič kamionu během jízdy na dálnici zdravotně zkolaboval, jeho spolujezdkyně duchapřítomně kamion zabrzdila a zastavila.

Z místa nehody
6. února 2018 - 07:00

V pátek 2. února se v katastru obce Přepeře na dálnic D10 stala dopravní nehoda. Čtyřiašedesátiletý řidič jel s nákladní soupravou Mercedes v pravém jízdním pruhu po uvedené dálnici ve směru od Ohrazenic na Prahu. Náhle se mu ovšem  za volantem udělalo nevolno a zkolaboval. V této chvíli již kamion přejel do levého jízdního pruhu.

Na tuto nečekanou situaci naštěstí duchapřítomně zareagovala jeho spolujezdkyně, která se odpoutala od bezpečnostních pásů a přelezla k němu, aby soupravu v asi sedmdesátikilometrové rychlosti zastavila. Zabránit střetu se svodidly se jí sice zabránit nepodařilo a celou soupravu následně bezpečně zastavila. Po té ihned přivolala na místo události zdravotníky a policisty. Na místo dorazili samozřejmě i hasiči. Řidiče, který je do současné doby stále v péči lékařů, posádka vozidla zdravotnické záchranné služby převezla z místa události do nemocnice. Alkohol u něj policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek.

Střet s kamionem stál muže život

Je velmi pravděpodobné, že řidičova spolujezdkyně a současně i manželka svoji duchapřítomností a rychlou reakcí na nečekaně vzniklou situaci zabránila jak větším majetkovým škodám, tak ochránila zdraví nejen své a muže, ale také i ostatních posádek vozidel, která místem v té době projížděla. Ke zranění osob vlivem této dopravní nehody tedy naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 250.000,- Kč. Celou věc i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Semilech.

O případu informovaly webové stránky KŘP Libereckéhé kraje.

(jv,libereckenovinky.cz,foto:krp LK)