Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Sbírka kraj sobě, Lípa Musica kraji vynesla 32 tisíc korun

Sbírka kraj sobě, Lípa Musica kraji vynesla 32 tisíc korun

Spolek ARBOR, hlavní pořadatel Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, se v časech koronavirové pandemie rozhodl zapojit do pomoci potřebným nejen šitím roušek.

Ilustrační foto z akce
12. května 2020 - 07:00

Roušky během března a dubna distribuoval mezi své příznivce a podporovatele, ale také uspořádáním benefičního koncertu. Ten se uskutečnil 30. dubna v libereckém Divadle F. X. Šaldy a on-line byl přenášen televizí RTM plus do festivalových kanálů a v rámci projektu kultura žije na obrazovkách Mall.tv. Vystoupení uměleckého garanta festivalu a světoznámého houslisty Josefa Špačka společně s klavíristou Miroslavem Sekerou vidělo více než deset tisíc internetových a televizních diváků.

Koncert doprovázela sbírka s názvem Liberecký kraj sobě, Lípa Musica Libereckému kraji s možností přispět prostřednictvím dárcovského portálu Donio či přímo na transparentní účet veřejné sbírky Libereckého kraje určené pro boj s pandemií onemocnění Covid-19 způsobenou novým typem koronaviru SARS-CoV-2.


Jen prostřednictvím portálu Donio bylo k 10. květnu vybráno 32.622 Kč od 30 dárců, další příspěvky v řádu několika tisíc korun putovaly přímo na transparentní účet krajské sbírky. Prostředky budou darem věnovány Libereckému kraji a poslouží k nákupu vybavení nemocnic Libereckého kraje pro účinnější boj s onemocněním Covid-19.

Podle webu Libereckého kraje

(lh,libereckenovinky.cz,foto web LK)