Svátek má: Miloslav

Regiony

Velikost textu:

Sdružení chce zvýšit zaměstnanost v Libereckém kraji

Sdružení chce zvýšit zaměstnanost v Libereckém kraji

V lednu zahájilo Sdružení pro rozvoj Libereckého kraje realizaci projektu „Snadněji do práce s Paktem zaměstnanosti Libereckého kraje“

Liberec
18.únor 2017 - 12:00

Cílem projektu je zvýšení zaměstnanosti osob bez práce, a také aktivizace ekonomicky neaktivních osob ve věku nad 50 let, se zdravotním postižením a mladých ve věku 15 - 24 let s primárním zaměřením na osoby předčasně opouštějící vzdělávací systém. Předpokládá se zapojení zhruba 600 osob z těchto cílových skupin během 18 měsíců.

Projekt se specializuje na individuální práci s klienty z výše zmíněných skupin. Zároveň, s pomocí specialisty trhu práce je cílem pro jeho účastníky vyhledávat pracovní místa. Přináší také inovativní prvek, kterým je speciální poradce pro skupinu 15 - 24 let, který bude aktivně pracovat s touto velmi ohroženou skupinou. Do této aktivity je především zapojen jeden z partnerů projektu, Centrum vzdělanosti Libereckého kraje – zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, p.o.


Aktivity probíhají v rámci celého Libereckého kraje, byla vytvořena kontaktní místa pro účastníky ve všech čtyřech okresech. Dalšími partnery, kteří jsou zapojeni do probíhajících aktivit i těch budoucích jsou MOST KE VZDĚLÁNÍ – BRIDGE TO EDUCATION, z.s., Sdružení TULIPAN, z.s., Střední průmyslová škola, Česká Lípa, Střední průmyslová škola technická, Jablonec nad Nisou a Úřad práce České republiky.

V současné době probíhá ve spolupráci s Úřadem práce ČR - krajská pobočka Liberec, první kolo výběrů účastníků. K dnešnímu datu vstoupilo do projektu 68 osob. Libereckenovinky.cz informovala Markéta Pavlíčková z PZLK.
(jv,libereckenovinky.cz foto:arch.mml)